DC-motors product selection perspective blue

 

Silniki DC firmy FAULHABER

Dynamiczne i bez momentu pulsacyjnego

Zobacz na żywo

Rewolucyjnie dobre - silniki DC firmy FAULHABER różnią się od konwencjonalnych silników prądu stałego z rdzeniem żelaznym, przede wszystkim samonośną cewką miedzianą o konstrukcji skośnie nawijanej. Dzięki tej konstrukcji napędy charakteryzują się wyjątkowo niską bezwładnością wirnika, wyjątkową dynamiką oraz precyzyjną pracą bez momentu pulsacyjnego.

Szeroko stosowana i często polecana - rewolucyjna technologia otworzyła nowe drogi dla wielu obszarów zastosowań dzięki swojej precyzji i niezawodności, dynamice na najmniejszej przestrzeni i przy najmniejszej wadze. Od medycyny i przemysłu lotniczego do automatyki przemysłowej i robotyki, producenci w wielu różnych dziedzinach polegają na silnikach FAULHABER prądu stałego.

Precyzyjne pozycjonowanie
Mały hałas & wysoka wydajność
Rozwiązania pod klienta
Minimalny moment bezwładności
Dobre sterowanie prędkością

Szeroki wybór silników DC

FAULHABER oferuje największy w branży wybór niestandardowych opcji kombinacji dla swoich silników DC. W ofercie znajdują się między innymi silniki prądu stałego z precyzyjnymi przekładniami (przekładnie planetarne, czołowe i czołowe o małym luzie), enkodery o wysokiej rozdzielczości (enkodery inkrementalne i absolutne) oraz wydajne sterowniki (sterowniki prędkości, kontrolery ruchu).

FAULHABER S/G family 3D drawing in open view

FAULHABER S/G

Układ komutacji z metali szlachetnych

FAULHABER SR family 3D drawing in open view

FAULHABER SR

Układ komutacji z metalu szlachetnego

FAULHABER CXR family 3D drawing in open view

FAULHABER CXR

Układ komutacji z grafitu

FAULHABER CR family 3D drawing in open view

FAULHABER CR

Układ komutacji z grafitu

FAULHABER SR-flat family 3D drawing in open view

FAULHABER SR-Flat

Płaskie silniki miniaturowe dc i silniki dc z przekładnią

Nadal nie masz pewności, który silnik DC jest dla ciebie odpowiedni?

Skontaktuj się z nami! Z przyjemnością pomożemy Ci dobrać odpowiedni silnik DC do określonego zastosowania.

Oblicz silnik DCFormularz kontaktowy

Oblicz silnik dc i skontaktuj się

W firmie FAULHABER specjalizujemy się w dostosowywaniu naszych silników DC do indywidualnych wymagań klientów. Dla silników DC firmy FAULHABER dostępne są następujące standardowe opcje:

 • Dodatkowe typy napięcia
 • Kable przyłączeniowe (PTFE i PVC) i złącza
 • Konfiguracja długości wału i drugiego końca wału
 • Zmodyfikowane wymiary wału i konfiguracje zębników, np. spłaszczenia, koła zębate, koła pasowe i mimośrody
 • Rozszerzony zakres temperatur
 • Przystosowanie do pracy w próżni (np. 10-5 Pa)
 • Modyfikacje pod kątem dużych prędkości i/lub dużych obciążeń
 • Modyfikacje pod kątem silników o zwiększonych wymaganiach dotyczących tolerancji elektrycznej lub mechanicznej

Obszary zastosowań silników DC firmy FAULHABER

Głównymi źródłami sukcesu firmy FAULHABER w skomplikowanych zastosowaniach są innowacyjność w zakresie produktów i procesów oraz niezmienna i bogata fachowa wiedza. Opierając się na różnorodnych technologiach, projektujemy rozwiązania napędowe, które są unikalne pod względem precyzji i niezawodności nawet w najmniejszych przestrzeniach.

Image of Aerospace header

Przemysł lotniczy i kosmiczny

4 pole brushless motor from Faulhaber for schunk gripper header

Narzędzia i sprzęt przemysłowy

DC motors for high-speed diagnostics

Sprzęt laboratoryjny

Image of Medical header

Sprzęt medyczny

Montion Controllers in compact measuring device from Q-tec GmbH

Technologia precyzyjnego monitorowania i pomiarów

Brushless DC-Servomotor in micro sensor screwdriver systems

Urządzenia ręczne z napędem silnikowym

Stepper Motors surgical microscope head set for work on microscopic structures

Optyka i fotonika

Image of Robotics header 1

Automatyka i robotyka przemysłowa

Nie możesz znaleźć swojego zastosowania?

Nasze silniki DC nadają się do wielu różnych zastosowań. Skontaktuj się z nami, aby skorzystać z bezpłatnej i niezobowiązującej konsultacji.

Obliczenia dotyczące silnika dcFormularz kontaktowy

Nagradzane i certyfikowane silniki DC

Na całym świecie nazwa FAULHABER jest synonimem doskonałych produktów i wyjątkowej obsługi. Bardzo wysoko cenimy sobie jakość – dotyczy to wszystkich pracowników – dzięki temu zajmujemy tak wysoką pozycję. Znajduje to również odzwierciedlenie w naszej ofercie silników DC. Wysoka jakość naszych usług i produktów to wynik jasno określonych zakresów obowiązków i specjalistycznych, wewnętrznych systemów zarządzania, które wdrażane są od momentu pierwszej konsultacji po dostawę produktu i usługi dodatkowe.

Selection of FAULHABER DC-Micromotors portfolio
FAULHABER TOP100 Award 2024 - Slider

FAULHABER wśród TOP 100 innowatorów

Po raz piąty zostaliśmy uhonorowani nagrodą TOP 100 Award, uzyskując wysokie wyniki w kategoriach "Najwyższe kierownictwo promujące innowacje" oraz "Orientacja zewnętrzna/otwarta innowacja".

Pozwól nam poprowadzić Cię do idealnego rozwiązania napędowego.

Wystarczy wypełnić formularz i kliknąć "Start Drive Calculator".

Scegliere serie del motore
-
-
-
-
Image of Big Bang header

Różno­rodność

Od potężnego silnika DC z momentem obrotowym ciągłym 200 mNm po filigranowy mikronapęd o średnicy 1,9 mm – ofertę FAULHABER można konfigurować na 25 milionów sposobów dla odpowiedniej optymalizacji napędu.

Przyszłość silników dc już nadchodzi

Firma FAULHABER została kilkakrotnie nagrodzona za skuteczne i zrównoważone zarządzanie innowacjami. Jest jedną z najbardziej nowoczesnych firm w Niemczech. Nasze zaangażowanie i determinacja, by stale ulepszać nasze usługi, struktury i procesy, zapewniają nam długofalową międzynarodową konkurencyjność i satysfakcję klientów.

Awarded several times for its successful and sustained innovation management

Nasza filozofia

Naszą filozofią jest bycie zawsze o krok do przodu pod względem technologicznym. Jesteśmy pionierami, spoglądamy poza horyzont i stale rozwijamy nasze wysoce wydajne podstawowe technologie, koncentrując się na przyszłych wymaganiach. Działamy na granicy tego, co jest możliwe z technicznego punktu widzenia. Robiąc to, inwestujemy strategicznie w badania i rozwój, jak również w nowoczesne technologie przetwarzania i produkcji, aby dzięki innowacyjnym produktom stale wyznaczać nowe standardy.

Innowacje i współpraca

Wymogi i życzenia naszych klientów są naszą główną siłą napędową. Podstawą pełnej zaufania i skutecznej współpracy jest dialog. Dzięki stałej wymianie poglądów możliwe jest pełne zrozumienie określonych wymagań i problemów oraz wspólne opracowywanie skutecznych rozwiązań. Wszystko dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu pracowników i ich podejściu do pracy z poczuciem odpowiedzialności.

Around the world, the name FAULHABER stands for excellent products and the outstanding service.

FAULHABER Drive Calculator

Nasze niezwykle łatwe w obsłudze narzędzie Drive Calculator pozwala dobrać idealny system napędowy FAULHABER do Twojego projektu, składający się z silnika, przekładni i enkodera, a następnie przesłać do nas zapytanie.

 • Podając zaledwie kilka szczegółów, takich jak moment obrotowy i prędkość, możesz szybko dowiedzieć się, które rozwiązania napędowe FAULHABER są odpowiednie dla Twojego zastosowania.
 • Za pomocą filtrów można jeszcze bardziej ograniczyć listę, aż do znalezienia idealnego rozwiązania. Pomoże w tym funkcja porównania, która wyświetla do trzech wariantów z ich obszernymi danymi produktu w formie tabelarycznej.
 • Po wyszukiwaniu systemu napędowego spełniającego Twoje oczekiwania, możesz skierować pytanie bezpośrednio do firmy FAULHABER, a nasz inżynier sprzedaży od razu skontaktuje się z Tobą.

Przejdź do Drive Calculator

Bezpłatne konsultacje

Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego silnika DC? Skontaktuj się z nami, aby skorzystać z bezpłatnej i niezobowiązującej konsultacji dotyczącej produktów FAULHABER.

captcha

Contenuti raccomandati

Qui troverete dei contenuti esterni di YouTube relativi all'articolo. Cliccateci sopra per guardarli.

Acconsento alla visione di contenuti esterni. Sono consapevole che i miei dati personali potrebbero essere condivisi con piattaforme di terzi. Per maggiori informazioni fare riferimento alla nostra Informativa privacy policy.