FAULHABER Product Group image

 

SILNIKI DC FIRMY FAULHABER

DYNAMICZNE I BEZ MOMENTU PULSACYJNEGO

Zobacz na żywo

Rewolucyjnie dobre - silniki DC firmy FAULHABER różnią się od konwencjonalnych silników prądu stałego z rdzeniem żelaznym, przede wszystkim samonośną cewką miedzianą o konstrukcji skośnie nawijanej. Dzięki tej konstrukcji napędy charakteryzują się wyjątkowo niską bezwładnością wirnika, wyjątkową dynamiką oraz precyzyjną pracą bez momentu pulsacyjnego.

Szeroko stosowana i często polecana - rewolucyjna technologia otworzyła nowe drogi dla wielu obszarów zastosowań dzięki swojej precyzji i niezawodności, dynamice na najmniejszej przestrzeni i przy najmniejszej wadze. Od medycyny i przemysłu lotniczego do automatyki przemysłowej i robotyki, producenci w wielu różnych dziedzinach polegają na silnikach FAULHABER prądu stałego.

WYSOCE WYDAJNE SILNIKI PRĄDU STAŁEGO, A PONADTO LEDWO SŁYSZALNE
BRAK MOMENTU PULSACYJNEGO ORAZ MINIMALNY MOMENT BEZWŁADNOŚCI WIRNIKA
WYSOKI MOMENT OBROTOWY W BEZPIECZNEJ OBUDOWIE
WYSOKA PRECYZJA I DYNAMICZNE POZYCJONOWANIE
PEŁNA FUNKCJONALNOŚĆ W MINIMALNEJ PRZESTRZENI

SZEROKI WYBÓR SILNIKÓW DC

FAULHABER oferuje największy w branży wybór niestandardowych opcji kombinacji dla swoich silników DC. W ofercie znajdują się między innymi silniki prądu stałego z precyzyjnymi przekładniami (przekładnie planetarne, czołowe i czołowe o małym luzie), enkodery o wysokiej rozdzielczości (enkodery inkrementalne i absolutne) oraz wydajne sterowniki (sterowniki prędkości, kontrolery ruchu).

NADAL NIE MASZ PEWNOŚCI, KTÓRY SILNIK DC JEST DLA CIEBIE ODPOWIEDNI?

Skontaktuj się z nami! Z przyjemnością pomożemy Ci dobrać odpowiedni silnik DC do określonego zastosowania.

Oblicz silnik dcSkontaktuj się

Oblicz silnik dc i skontaktuj się

W firmie FAULHABER specjalizujemy się w dostosowywaniu naszych silników DC do indywidualnych wymagań klientów. Dla silników DC firmy FAULHABER dostępne są następujące standardowe opcje:

 • Dodatkowe typy napięcia
 • Kable przyłączeniowe (PTFE i PVC) i złącza
 • Konfiguracja długości wału i drugiego końca wału
 • Zmodyfikowane wymiary wału i konfiguracje zębników, np. spłaszczenia, koła zębate, koła pasowe i mimośrody
 • Rozszerzony zakres temperatur
 • Przystosowanie do pracy w próżni (np. 10-5 Pa)
 • Modyfikacje pod kątem dużych prędkości i/lub dużych obciążeń
 • Modyfikacje pod kątem silników o zwiększonych wymaganiach dotyczących tolerancji elektrycznej lub mechanicznej

Pozwól nam poprowadzić Cię do idealnego rozwiązania napędowego.

Wystarczy wypełnić formularz i kliknąć "Start Drive Calculator".

Choose motor series
-
-
-
-

NAGRADZANE I CERTYFIKOWANE SILNIKI DC

Na całym świecie nazwa FAULHABER jest synonimem doskonałych produktów i wyjątkowej obsługi. Bardzo wysoko cenimy sobie jakość – dotyczy to wszystkich pracowników – dzięki temu zajmujemy tak wysoką pozycję. Znajduje to również odzwierciedlenie w naszej ofercie silników DC. Wysoka jakość naszych usług i produktów to wynik jasno określonych zakresów obowiązków i specjalistycznych, wewnętrznych systemów zarządzania, które wdrażane są od momentu pierwszej konsultacji po dostawę produktu i usługi dodatkowe.

Selection of FAULHABER DC-Micromotors portfolio

OBSZARY ZASTOSOWAŃ SILNIKÓW DC FIRMY FAULHABER

Głównymi źródłami sukcesu firmy FAULHABER w skomplikowanych zastosowaniach są innowacyjność w zakresie produktów i procesów oraz niezmienna i bogata fachowa wiedza. Opierając się na różnorodnych technologiach, projektujemy rozwiązania napędowe, które są unikalne pod względem precyzji i niezawodności nawet w najmniejszych przestrzeniach.

Image of Aerospace header

Przemysł lotniczy i kosmiczny

4 pole brushless motor from Faulhaber for schunk gripper header

Narzędzia i sprzęt przemysłowy

DC motors for high-speed diagnostics

Sprzęt laboratoryjny

Image of Medical header

Sprzęt medyczny

Montion Controllers in compact measuring device from Q-tec GmbH

Technologia precyzyjnego monitorowania i pomiarów

Brushless DC-Servomotor in micro sensor screwdriver systems

Urządzenia ręczne z napędem silnikowym

Stepper Motors surgical microscope head set for work on microscopic structures

Optyka i fotonika

Image of Robotics header 1

Automatyka i robotyka przemysłowa

NIE MOŻESZ ZNALEŹĆ SWOJEGO ZASTOSOWANIA?

Nasze silniki DC nadają się do wielu różnych zastosowań. Skontaktuj się z nami, aby skorzystać z bezpłatnej i niezobowiązującej konsultacji.

Obliczenia dotyczące silnika dcKontakt

Image of Big Bang header

RÓŻNO­RODNOŚĆ

Od potężnego silnika DC z momentem obrotowym ciągłym 200 mNm po filigranowy mikronapęd o średnicy 1,9 mm – ofertę FAULHABER można konfigurować na 25 milionów sposobów dla odpowiedniej optymalizacji napędu.

PRZYSZŁOŚĆ SILNIKÓW DC JUŻ NADCHODZI

Firma FAULHABER została kilkakrotnie nagrodzona za skuteczne i zrównoważone zarządzanie innowacjami. Jest jedną z najbardziej nowoczesnych firm w Niemczech. Nasze zaangażowanie i determinacja, by stale ulepszać nasze usługi, struktury i procesy, zapewniają nam długofalową międzynarodową konkurencyjność i satysfakcję klientów.

Awarded several times for its successful and sustained innovation management

NASZA FILOZOFIA

Naszą filozofią jest bycie zawsze o krok do przodu pod względem technologicznym. Jesteśmy pionierami, spoglądamy poza horyzont i stale rozwijamy nasze wysoce wydajne podstawowe technologie, koncentrując się na przyszłych wymaganiach. Działamy na granicy tego, co jest możliwe z technicznego punktu widzenia. Robiąc to, inwestujemy strategicznie w badania i rozwój, jak również w nowoczesne technologie przetwarzania i produkcji, aby dzięki innowacyjnym produktom stale wyznaczać nowe standardy.

INNOWACJE I WSPÓŁPRACA

Wymogi i życzenia naszych klientów są naszą główną siłą napędową. Podstawą pełnej zaufania i skutecznej współpracy jest dialog. Dzięki stałej wymianie poglądów możliwe jest pełne zrozumienie określonych wymagań i problemów oraz wspólne opracowywanie skutecznych rozwiązań. Wszystko dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu pracowników i ich podejściu do pracy z poczuciem odpowiedzialności.

Around the world, the name FAULHABER stands for excellent products and the outstanding service.

FAULHABER DRIVE CALCULATOR

Nasze niezwykle łatwe w obsłudze narzędzie Drive Calculator pozwala dobrać idealny system napędowy FAULHABER do Twojego projektu, składający się z silnika, przekładni i enkodera, a następnie przesłać do nas zapytanie.

 • Podając zaledwie kilka szczegółów, takich jak moment obrotowy i prędkość, możesz szybko dowiedzieć się, które rozwiązania napędowe FAULHABER są odpowiednie dla Twojego zastosowania.
 • Podając zaledwie kilka szczegółów, takich jak moment obrotowy i prędkość, możesz szybko dowiedzieć się, które rozwiązania napędowe FAULHABER są odpowiednie dla Twojego zastosowania.
 • Po wyszukiwaniu systemu napędowego spełniającego Twoje oczekiwania, możesz skierować pytanie bezpośrednio do firmy FAULHABER, a nasz inżynier sprzedaży od razu skontaktuje się z Tobą.

Przejdź do Drive Calculator

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego silnika DC? Skontaktuj się z nami, aby skorzystać z bezpłatnej i niezobowiązującej konsultacji dotyczącej produktów FAULHABER.

captcha

Recommended contents

Here you will find external YouTube contents for the article. Click to watch.

I consent to being shown external contents. I am aware that personal data may be shared with third-party platforms. For more information, refer to our privacy policy.